Gyulai Sporthorgász Egyesület rövid bemutatása, története

A kezdetek...

A Gyulai Sporthorgász Egyesület 2009-ben azért alakult meg, mert Gyulán nagy létszámban megnőtt a horgászni akarók köre és Gyula, mint a vizek városa nagyon sok horgásztóval és környező folyóval rendelkezik. Egyesületünk kezelésébe immáron 3 tó is tartozik az Erkel, a Rákóczi és a Hunyadi tó.

A Gyulai Sporthorgász Egyesület megalakulása óta aktív tagja a Magyar Országos Horgász Szövetségnek és a Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetségének.

Minden évzáró közgyűlést és beszámolót a tavaszi horgászversenyünk előtt az Erkel és Rákóczi-tó partján tartjuk meg. Egyesületi tagjaink gyermekeinek horgásztábort szervezünk, mely horgásztábor alatt a gyermekek nem csak a horgászati módszerekkel, hanem a horgászat szabályaival, a természet szeretetével is megismerkedtek.

A táborban résztvevő gyermekek minden esetben horgászati oktatásban és vizsgára való felkészülésben vesznek részt, majd horgászvizsgát tesznek. Egyesületünk több mint 1650 taggal büszkélkedhet, ezzel nemcsak Gyula, de Békés megye egyik legnagyobb horgász egyesülete. A sok magyar horgászon kívül nagyobb számban regisztrált főleg romániai horgásztaggal rendelkezünk.

Egyesületünk nem csak azért népszerű, mert a környékbeli egyesületekhez képest egyik legolcsóbb, 3000 Ft-os egyesületi tagdíjjal rendelkezik, hanem azért is, mert minden egyesületünkhöz befolyt összeget visszafordítunk a horgászsport népszerűsítésére, horgászversenyek – gyerek táborok, horgászbál, főzőversenyek – rendezésére. Azon felül, ahol felkérik egyesületünket, minden gyulai, illetve megyei rendezvényen részt veszünk, és amiben tudunk, ezeknek a rendezvényeknek támogatást biztosítunk. A nagy taglétszámnak köszönhetően Egyesületünk anyagi bevétele, gazdálkodása biztosított.

Az egyesület megalakulása óta fő céljaink és a megvalósításukra irányuló tevékenységeink:

- A horgászsport fejlesztése, népszerűsítése.

- Az egyesületi tagok részére kedvező horgászlehetőség biztosítása, horgászetikai normák érvényesülésének elősegítése.

- Közösségi rendezvények halfogó versenyek rendezése, szervezése.

- Hatályos környezetvédelmi előírások, jogszabályok ismertetése, betartása, betartatása, szakismeretek gyarapítása.

- A környezet és a természetvédelem elősegítése, a természet szeretetére, a környezet védelmére való nevelés.

- A folyóink és tavaink halállományának védelme érdekében segítjük a hatóságok munkáját az orvhalászat és az orvhorgászat elleni küzdelemben.

- A horgászturizmus fejlesztésének elősegítése.

- Gyermek horgász táborok szervezése, gyerekek horgász vizsgára való felkészítése, majd vizsgáztatása.